כניסה לחברים
שכחת סיסמה

חיפוש מהיר
  • מחפש:
  • שם:
  • מגיל:
    עד גיל:
  • ארץ מגורים
  • איזור מגורים:
  • מצב משפחתי:
  • אמונה:
  • מספר חבר:
לחיפוש מתקדם להתאמות שלי
מגזין האתר

אירועים בן 36, ס"מ
, איזור
אמונה
לאחרונה באתר: 13/04/20
לכרטיס המלא

מדריך הרבי למציאת האביר על הסוס הלבן

מדריך הרבי למציאת האביר על הסוס הלבן
טרילוגיית ספרים חדשה, שבה שיחות, מכתבים וסיפורים אישיים של הרבי מלובביץ', חושפת שלל עצות ליהודייה הרווקה • התמצית: להקשיב להורים ולהת עם האקסים
יהודה שלזינגראל תהיי בררנית, תתי עם האקסים ותקשיבי להורים. אלו הם רק חלק מהטיפים שנתן הרבי מלובביץ' לבנות חסידות חב"ד בדרכן למציאת האביר על הסוס הלבן. השבוע צוין יום האישה הבינלאומי ובימים אלה מופצת בחנויות טרילוגיית ספרים, שבהם שיחות, מכתבים וסיפורים אישיים, שחושפים את יחסו של הרבי מלובביץ', מנהיג חב"ד המיתולוגי, לנשים בדרך שמעצימה אותן ומעניקה להן כוח.
בין הספרים, שיצאו בהוצאת "מעיינותייך", אפשר למצוא כמה עצות של הרבי לבנות החסידות כשהן יוצאות לתקופת השידוכים ולחיפוש אחר הבעל המיועד להן. על פי הספר, לרבי מלובביץ' היו שמונה טיפים מרכזיים: הראשון הוא "יגעת ומצאת תאמין" - אין תחליף לחיפוש עצמו. לצאת שוב ושוב לפגישות ולא להתייאש.


השני הוא "לצאת מהסרט": בספר נטען כי "צעירים רבים ניזונים מסרטי הוליווד ומספרי פנטזיה ומדמיינים את הזוגיות שלהם כפיסגה שלא בהכרח קיימת במציאות. אהבה והתאהבות הן דבר נבנה וצריך לחפש פרטנר לחיים". טיפ נוסף שמספק הרבי מלובביץ' הוא לא להיות בררנית - "אי אפשר למצוא דבר שלם בתכלית עם כל המעלות... ואם הדברים העיקריים הם בסדר, נכון לוותר על עניינים טפלים שנראים או נדמים שאינם מתאימים", נכתב בספר.


"פמיניזם כשר"

הצעה מפתיעה מכתביו של הרב היא להת עם האקסים. כשנשאל לא אחת, השיב הרבי כי ייתכן שהעיכוב הארוך במציאת החתן המיועד מקורו במערכת יחסים שנגמרה בצורה מכוערת. הרבי הציע להקפיד על כך שכל קשר שבא לסיומו ייגמר בצורה מכובדת ונעימה בלי להותיר כעסים ומשקעים. הצעה נוספת היא להקשיב להורים, לתת חשיבות לשיקול דעתם וליכולת השיפוט של ההורים, שגידלו את ילדיהם עד לגיל הבגרות ויודעים מה טוב עבורם.
הרבי מדגיש טיפ חשוב במיוחד: לא להתחתן עם מישהו בשביל לשנות אותו. בספר מודגש כי על אף רצונן הכן והטוב של בחורות "לעזור" לבחורים להתקדם בחיים ולשנותם, הרבי התנגד לחתונה כאשר היא מבוססת על הפוטנציאל הגלום באדם, אלא על כל אישה לראות את בן הזוג הקיים כפי שהוא עכשיו ולחשוב אם הוא טוב עבורה על כל מעלותיו וחסרונותיו. עוד ממליץ הרב לא להתמרח. לדבריו, "לא טוב להיות במערכת יחסים במשך תקופה ארוכה ללא תכלית. יש להיפגש למטרות חתונה רק לאחר ששני בני הזוג הגיעו למסקנה שהם בשלים להקים בית".
הצעה אחרונה מפתיעה - לקחת פסק זמן בדייטים. על פי הספר, הרב הציע שכדאי שבמשך פרק זמן לא ייפגשו זה עם זה, והפסק זה יבליט את הרגש הפנימי - בחיוב או בשלילה.
חיה ולס, המוציאה לאור של הספר, אמרה ל"ישראל היום": "במהלך כל הדרך אפשר לראות כיצד הרבי מלובביץ' התייחס בצורה מיוחדת לנשים שאין דומה לה בעולם החסידות. היה לו יחס מעצים לנשים. פמיניזם כשר".
לדבריה, "הדבר הכי מיוחד בטיפים שנתן הרב, מלבד העובדה שהם ניתנו לפני יותר מ־20 שנה והם נכונים ורלוונטיים גם היום, הוא העובדה שהרב הורה לחסידיו לשלב בין הרגש והשכל. תקופת השידוכים היא תקופה מבלבלת, הרבי הדריך מצד אחד להפעיל שיקול דעת ולא לתת לרגשות להשתלט, ומצד שני לתת לרגשות גם לפעול ולא רק על פי שיקול דעת קר. בהכוונה שלו היה משהו גאוני שידע לשלב ולאזן בין הצדדים".
• • • 03/10/2017תגובות

הוסף תגובה

שלח תגובה חדשה
נושא
תגובה