כניסה לחברים
שכחת סיסמה

חיפוש מהיר
  • מחפש:
  • שם:
  • מגיל:
    עד גיל:
  • ארץ מגורים
  • איזור מגורים:
  • מצב משפחתי:
  • אמונה:
  • מספר חבר:
לחיפוש מתקדם להתאמות שלי
מגזין האתר

מעיין בת 29, 168 ס"מ
חיפה, איזור צפון
אמונה דתי לאומי
לאחרונה באתר: 22/11/19
לכרטיס המלא

המדריך השלם למתנות בחתונה

העיקר שלא תצאו קמצנים: המדריך השלם למתנות בחתונה
הישראלי הממוצע הולך ל-3-5 חתונות בשנה ובכל פעם מחדש עולה השאלה – כמה כסף לתת מתנה? אז מה נותנים לבן דוד מדרגה שנייה ואיזה צ'ק להביא לחתונה של החברה הכי טובה – מגזין תכל'ס עושה לכם סדר

יום ראשון, 16 ביולי 2017
עונת החתונות עוד רגע בעיצומה, ומי מאיתנו לא ניצב שוב ושוב בפני הדילמה עתיקת היומין – כמה כסף לרשום על הצ'ק? כולנו רוצים לשמח את הזוג המאושר וחס וחלילה לא לצאת קמצנים, אבל בהתחשב בעובדה שכל ישראלי הולך בממוצע ל-5-3 חתונות בשנה (על פי נתוני BDI), מדובר בהוצאה כבדה. מצד שני, אנחנו יודעים גם שהזוג מוציא סכום אדיר על האירוע, ובונה על כך שהצ'קים מהאורחים יממנו לפחות חלק נכבד מההוצאה. למעשה, 70% מהמתחתנים מצליחים לשלם על האירוע רק מהצ'קים שמגיעים מהאורחים.

אז איך פותרים את הדילמה? אפשר להיעזר בכל מיני אתרי אינטרנט שמציעים "מחשבוני מתנה לחתונה", אבל לרוב הסכומים שיוצאים שם מנופחים במיוחד. לשמחתנו, עכשיו אפשר לבסס את ההחלטה גם על נתונים אמיתיים מהשטח, או במילים אחרות – לדעת כמה באמת נותנים אחרים.

חברת Easy2Give, שמציבה עמדות תשלום באשראי בחתונות וגם מפעילה את אפליקציית Golden Ring שמאפשרת לזוגות לחזות את ההכנסות הצפויות מהאירוע, אספה עד היום נתונים מיותר מ-200 אלף מעניקי מתנה באלפי חתונות בכל רחבי הארץ.

לדברי גיא גיאור, מנכ"ל Easy2Give, הקריטריון הקובע לסכום הצ'ק הוא אחד ויחיד – מידת הקרבה האישית לבני הזוג. "באופן חד-משמעי, הקרבה האישית משפיעה על סכום המתנה שנותנים לחתונה יותר מהמצב הסוציו-אקונומי של המעניק או של הזוג, האזור בארץ, היום בשבוע, העונה, מידת היוקרה של אולם האירועים, וכן הלאה". גיאור מוסיף שבשאלה האם לתת צ'ק או לקנות מתנה אין התלבטות בכלל. "זה עניין של תרבות", הוא אומר. "סרקנו שווקים אחרים כמו סין, טורקיה, ארה"ב וקנדה ברזולוציות שונות וראינו שבכל מ זה עובד אחרת. בישראל המתחתנים מצפים לקבל כסף – זה התחיל מרצון לתת עזרה ראשונית לזוג שמתחתן ולדעת שבבוא היום הם ישיבו לך באותו מטבע, ובהמשך המגמה התפתחה יחד עם הצמיחה של הענף והנטייה לקיים אירועים גרנדיוזיים – זה חלק מהתרבות שלנו". גיאור מוסיף: "בסקר שעשינו, 35% מהנשאלים אמרו כי הסיבה להיעדרותם מחתונה היא עלות המתנה".

מתנה לחתונה
בהתאם לכך, לקחו ב-Easy2Give את כל מנעד האפשרויות ויצרו שבע קטגוריות של קירבה. מהנתונים שנאספו עולות כמה עובדות ברורות: הסכום המינימלי למתנה לחתונה היום הוא 300 שקל ליחיד ו-550 לזוג. אז בואו נעשה סדר – כך מתחלקים הסכומים לפי הקטגוריות השונות:

חברים של ההורים יקבלו מיחיד 300 שקל ומזוג 600 שקל. סכומים דומים יינתנו גם למי שמוגדרים חברים רחוקים של הזוג, כלומר חברים מהעבודה, מהצבא, מחוג מקרמה וכו'. גם כאן, הסכום ליחיד הוא 300 שקל ולזוג 550 שקל.

עליית מדרגה קטנטנה בגובה הצ'ק מתרחשת כשהולכים לאירוע של חברים קרובים. שימו לב – עדיין לא מדובר בחברים מהמעגל הראשון והקרוב ביותר, אלא אנשים שאתם נמצאים איתם בקשר חברי על בסיס שבועי או חודשי. חברים בקרבה כזאת מקבלים בממוצע 350 שקל מיחיד ו-600 שקל מזוג.

הקפיצה הגדולה בקטגוריית החברים מתרחשת כאשר הזוג המאושר הוא מה שמכונה "חברים שהם כמו בני משפחה", אותם חברים שאנחנו מכירים כמו את כף ידנו ואנחנו נרגשים ביום הזה לפחות כמוהם. לחברים קרובים כל כך הסכומים המקובלים הם 900 שקל ליחיד ו-1,500 שקל לזוג.

ומה לגבי בני משפחה? אם הולכים לחתונה של "קרובים-רחוקים", כלומר בני דודים שניים ומעגלים רחוקים יותר, נהוג להביא 370 שקל ליחיד ו-600 שקל לזוג. בקטגוריית "משפחה קרובה", כלומר בני המשפחה המורחבת שאתם רואים לעיתים קרובות כמו דודים, בני דודים, גיסים וכו', הסכומים הם 450 שקל ליחיד ו-700 לזוג. ולקינוח, באופן טבעי, הקטגוריה שמציגה את הסכומים הקרובים ביותר היא זו של המשפחה הגרעינית – הממוצע הוא 900 שקל ליחיד ו-1,700 לזוג.

לדברי גיאור, "יש עלייה תמידית וקבועה בהוצאה של ישראלים על החתונות, והיא משתקפת ביחס ישיר לשווי המתנות. חתונה ממוצעת היום עולה בין 100 אלף שקל ל-150 אלף שקל. הממוצע של מתנה לחתונה על-פי BDI הוא 400 שקל לבית אב, אבל הנתונים שאנחנו אספנו מעידים שהסכום גבוה ב-100 שקל לפחות, כשמעניקים מתנה בכרטיס אשראי". 05/10/2019תגובות

הוסף תגובה

שלח תגובה חדשה
נושא
תגובה