כניסה לחברים
שכחת סיסמה

חיפוש מהיר
  • מחפש:
  • שם:
  • מגיל:
    עד גיל:
  • ארץ מגורים
  • איזור מגורים:
  • מצב משפחתי:
  • אמונה:
  • מספר חבר:
לחיפוש מתקדם להתאמות שלי
מגזין האתר

בתיה בת 36, ס"מ
, איזור
אמונה
לאחרונה באתר: 07/08/20
לכרטיס המלא

עשרת הדיברות לדייט מוצלח

עשרת הדיברות לדייט מוצלח
תקופת הדייטים יכולה להיות מפתיעה ומרגשת, אבל ככל שהיא מתארכת היא עלולה גם לגרום לשחיקה. אז איך עוברים את התקופה הזו עם חיוך ואפילו יוצאים ממנה מחוזקים? המאמנת נירית הושיה בטור מיוחד בשבילכם
נירית הושיה, חדשות סרוגים
19.12.18 14:27 י"א בטבת תשעט
עדין רווקים? אלו 10 הכללים שיבטיחו לכם דייט מוצלח
(צילום: שטארסטוק)
תקופת הדייטים יכולה להיות מפתיעה ומרגשת אבל ככל שהיא מתארכת היא עלולה גם לגרום לשחיקה, לצבירת משקעים וחששות מזוגיות. אז איך עוברים את התקופה הזו עם חיוך ואפילו יוצאים ממנה מחוזקים? המאמנת נירית הושיה ריכזה 10 כללים שכדאי לכם לאמץ בדרך לכל דייט.

עשרת הדיברות לדייט מוצלח
1. לא הולכים על כל הצעה: לפני שיוצאים לדייטים חשוב להבין שחיפוש אהבה הינו תהליך בו אנו אמורים לעבור לימוד וגדילה מדייט לדייט, לחדד ולדייק לעצמנו מי אנו ומה אנו מחפשים ועדיף שנהיה בו כמה שיותר ממוקדים ויעילים כדי לא להיגרר לעוד דייט-סרק.

זה אומר, שכל מי שמשדל אתכם בדברים ואומר לכם "יאללה אל תהיו כבדים, מקסימום תעבירו ערב עם עוד אדם נחמד"- אז תודו לו בלבביות, אבל הקשיבו לעצמכם ואל תתבלבלו מהסחות דעת.

אם אותה הצעה לא עומדת במסננת הקריטריונים החשובים לכם, כאשר אתם מספיק ריאליים כדי להבין שאתם לא מושלמים וגם לא תמצאו את המושלם, אל תהססו לפסול את ההצעה באלגנטיות. אתם כבר הספקתם להכיר את עצמכם ולדעת יותר מכולם מה נכון לכם.


ענהאל שמואלי חושפת: ''קיבלתי איומים על חיי''

"אנטישמיות זה כל כך 2019, תתקדם!" | תגובה לקושניר

מגיל צעיר חלמתם רחוק? עכשיו זו ההזדמנות שלכם

הזדמנות בטלמון: המ הנכון לגדל את הילדים
חשוב להדגיש, תקופת הדייטים היא קשוחה ועלולה לרוקן את מחסני האנרגיות שבתוכנו, להחליף רגשות של שמחה והתלהבות ברגשות של ייאוש ואכזבה. המטרה שלנו היא להטעין את עצמנו בתקופה זו באופן קבוע באנרגיות חיוביות ולוודא שאנו במצב מנטלי מעולה. ההנחה היא שדייט מיותר ולא מתאים גוזל עוד אנרגיות וסוגר אתכם להצעה הבאה.


אל תלכו על כל הצעה (צילום: שטארסטוק)

אז לפני שאתם יוצאים לדייט שימו לב באיזה מצב מנטלי אתם נמצאים. אם למשל אתם מצויים בתקופה לא משהו ולא מגויסים בכל כוחכם למציאת זוגיות בגין עבודה תובענית מדי/חוסר רצון/רגשות לא מעובדים מהעבר, אולי עדיף שתחסכו מעצמכם ומהצד השני עוגמת נפש עד שבאמת תהיו "פנויים רגשית" ורק אז תצאו לדייטים בכל הכוח.


2. הגדילו את מאגר ההצעות: אז נכון שלא צריך ללכת על כל הצעה אבל אנו רוצים להגיע להצעה הטובה עבורנו. לא מעט מאיתנו מאותגרי-הצעות ורק מחכים שמישהו ייזכר בהם ויציע להם את ההצעה הבאה. אבל היי, במ לחכות ולחשוב כי אין באפשרותכם לשנות, היו פעילים ודעו כי ביכולתכם להביא לידיכם את ההצעות.

כיצד?

-קודם כל חשוב שהסביבה תדע שאתם מחפשים אהבה ואל תפחדו לומר את זה בקול וללא בושה. לשם כך, התחילו לעבוד על יצר החברותיות שבכם והבחינו בשפע המקומות האפשריים ליצירת זוגיות שמסביבכם.

-הגדילו את המעגלים החברתיים שלכם. לכו לאירועים חברתיים, היו פעילים בפורומים ברשת, קחו חלק בארגונים חברתיים שמעניינים אתכם, השתתפו באירועי פו"פ, נסו להכיר חבר'ה חדשים בפעילויות התואמות את תחומי העניין שלכם, שנו את הנוף שלכם בשבתות, בקרו קצת בביצות הרווקים הדתיים, הגיעו למקומות חדשים בהם לא דרכה כף רגלכם עד היום.

לכו לשדכנים לשם שמים ובתשלום, שקיבלתם עליהם המלצות, היפתחו ותגוונו! ואפילו עוד לא דיברתי על אתרי הכרויות…


אל תפחדו ללכת לטיפול (צילום: יוטיוב/ מתוך התכנית "לאהוב את אנה"


3. עצרו להפקת לקחים: יצאתם לעשרות אם לא מאות דייטים והבנתם שמשהו פה לא עובד? אפשר לעצור לרגע, לקחת הפסקה (אפילו לא ארוכה מדי) ולבדוק מה התפספס אצלכם בפגישות האחרונות, מה לא תפס. אפילו לעשות משוב אחרי כל דייט או דו"ח מעקב ולבחון אם יכולתם להתנהג אחרת או אולי בכלל לא חיפשתם במ הנכון.

חבר/ה קרוב/ה או אפילו קרוב משפחה יוכל לסייע לכם לראות את הדברים מהצד. מומלץ מאוד לשקול לגשת לאיש מקצוע מהתחום כי "אין חבוש מתיר את עצמו מבית האסורים" והיום פניה לטיפול כבר ב"ה נהיתה דבר שבשגרה.

4. חזקו את הביטחון העצמי שלכם: עולם הדייטים טומן בחובו לא מעט דחיות, שיברונות לב ומפחי נפש והוא מאתגר את הביטחון העצמי ואת אמונתנו בטוב בכל פעם מחדש. לשם כך חובה לעבוד באופן קבוע על חיזוק הביטחון העצמי, להזכיר לעצמנו את הטוב שבנו ולא לקחת באופן אישי סירוב מהצד השני.


חזקו את הביטחון העצמי שלכם (צילום: שטארסטוק)

לימדו להיות חסינים מול ביקורת והערות לא במ שתהיו צפויים לקבל מהסביבה ואפילו מהמשפחה הקרובה, עם כל הכבוד הם לא נכנסו לנעליכם ו"זר לא יבין זאת". אל תהססו לקנות לעצמכם, לפנק אתכם, עשו דברים שמשמחים אתכם.


זכרו שהמטרה שלכם היא להתעצם כיום כמה שיותר כדי להגיע לזוגיות ממ חזק ומשפיע!

5. השקיעו במראה החיצוני שלכם: מציאת חן היינו אחד הפרמטרים החשובים שמשפיעים עלינו בבחירת בני הזוג שלנו ולכן חשוב מאוד שנראה תמיד במיטבנו (גם כשאנו יורדים לזרוק את הפח).

השקיעו כסף בקניית בגדים, טיפוח הפנים והגוף ואם אין לכם שום מושג בהתאמות צבעים, במה נשים אוהבות, במה מחמיא לכם למבנה גופכם? לא קרה שום דבר, בשביל זה יש סטייליסטיות וסדנאות סטיילינג שנועדו ללמד אתכם את הדברים האלה.

6. עבדו על חיזוק האמונה: תקופת הדייטים לצערנו עשויה לעורר שאלות לא פשוטות באמונה ורגשות לא פשוטים כמו כעס, אכזבה וכיו"ב והקושי מתעצם לנוכח שמירת נגיעה והקפדה על כללי הצניעות אל מול הסטטוס הרווקי.


שיעורי תורה חשובים מאוד כדי שלא לאפשר לאמונה לדעוך וכמובן לזכור שגם אם אנו לא מרגישים את הישועה באותו הרגע מתרחשים מהלכים בשמים. תראו למשל את העצים, הם מרשים לעליהם לנשור ומקבלים את הירידה בלי לשאול שאלות. הם לא חוששים שזה הסוף, אלא להפך, הם יודעים שעוד תגיע שעת הכושר והלבלוב שלהם, פשוט.

7. הקיפו את עצמכם במודלים חיוביים לזוגיות: חשוב מאוד לוודא שיהיה לנו כיף בתקופת הדייטים ולא פחות חשוב לחזק אמונות חיוביות ביחס למוסד הנישואין ולהקיף את עצמנו באנשים שיקדמו את ערכי הזוגיות בחיינו ולא יכניסו לנו חששות או פחדים.

הסתכלו טוב בסביבה שלכם ושאלו את עצמכם האם היא מקדמת אתכם או מרחיקה אתכם בדרך לזוגיות. בסופו של דבר, כמו שרבי נחמן אומר, האדם נמצא במ בו מחשבותיו נמצאות, וודאו שמחשבותיכם נמצאות במ בו אתם רוצים להיות.


לכו להגשים חלומות ובעיקר לעוף על החיים (צילום: שטארסטוק)


8. השקיעו בחיי החברה שלכם: אם אתם חובבי חברה, אל תהססו לקחת חלק ב"ביצה" של רווקים כזו או אחרת. להפך, הביצה הזו יכולה להוות הקהילה הזמנית שלך דווקא ברגעים קשים ולהתגבר על תחושת חוסר השייכות והבדידות (ואפילו יצאו משם כמה חתונות). מפחדים לטבוע בביצה? אל פחד, מי שממוקד מטרה לא טובע-הכל תלוי בסטייט אוף מיינד שלכם.

9. הגשימו חלומות: עכשיו כשאתם עדיין לבד, ללא מחויבות של משפחה, זה הזמן שלכם לעוף על החיים ולהגשים את כל מה שאי פעם חשקתם לעשות. יש לכם חלום לטוס על כדור פורח ב-50 יום? לנסוע על קרוואן בארה"ב? אולי ללמוד נגינה על חליל? לעשות הסבה? הכינו רשימת חלומות ומלאו אותה אחת-אחת, סביר להניח שיהיה מאתגר יותר להגשים אותם כשתהיו עם כמה ילדים.

10. עסקו בחסד ונתינה לאחר: מניסיוני האישי אני יודעת כמה העשייה בתחום השידוכים בעודי רווקה חיזקה אותי ונתנה לי כוח בעת החלפת הקידומת.

העובדה שצירפתי לעשיה זו את חבריי הרווקים נתנה לכולנו תחושה של משמעות, כוח, סיפוק. לא עוד תחושה של נזקקות, תלישות וחוסר שייכות מעצם היותנו רווקים; וגם ידוע שעיסוק במצווה מרחיק עצבות. הרבנית ימימה מזרחי אמרה פעם- "רוצה להירגע? – תרגיעי". וזה כל כך נכון, לעזור לאחרים בדיוק ב בה את חסרה ממלאת מאוד ונותנת כוח.

אז שנזכה לעשות מהלימון-לימונדה ולעוף על הרווקות בדרך לחופה!

========================================

הכותבת נירית הושיה, היא עו"ד ומאמנת, המנהלת את קבוצת השידוכים והייעוץ לרווקי המגזר הדתי "משנים סטטוס"

דייטים זוגיות מגזין סרוגים לסופ"ש נירית הושיה רווקים
מצטרפים לדף ה של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

הכתבה בחסות צוות זיווג 4 יו
אתר הכרויות איכותי ובחינם לחלוטין
מיועד לדתיים ,מסורתיים, חרדים,
חוזרים בתשובה ,חבדניקים, ברסלבים,
בהצלחה לכולם. 01/05/2020תגובות

הוסף תגובה

שלח תגובה חדשה
נושא
תגובה