כניסה לחברים
שכחת סיסמה

חיפוש מהיר
  • מחפש:
  • שם:
  • מגיל:
    עד גיל:
  • ארץ מגורים
  • איזור מגורים:
  • מצב משפחתי:
  • אמונה:
  • מספר חבר:
לחיפוש מתקדם להתאמות שלי
מגזין האתר

בתיה בת 36, ס"מ
, איזור
אמונה
לאחרונה באתר: 27/10/20
לכרטיס המלא

הסכם ממון בעד ונגד

הסכם ממון בעד ונגד
זוגות רבים בוחרים כיום לחתום על הסכם ממון, הסכם הצופה פני עתיד ומסדיר מראש את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג, במקרה של פרידה. להסכם זה יש יתרונות רבים, אך לצדם גם חסרונות. על כן, בבואם של בני זוג להחליט האם לערוך הסכם ממון, עליהם לתת את הדעת לשני צידי המטבע ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם.

הסכם ממון – מהו?
זהו הסכם במסגרתו קובעים בני הזוג כיצד תתבצע חלוקת הרכוש ביניהם, במקרה של פרידה. על ההסכם להיות מקיף ומפורט ועליו להתייחס לרכוש הקיים ערב עריכת ההסכם ולרכוש העתידי. במסגרת ההסכם, חשוב לבצע הבחנה ברורה בין רכוש אישי (הנשאר בבעלות אחד מבני הזוג) לבין רכוש משותף (אשר יחולק בין הצדדים) וכן להתייחס לסוגיות ספציפיות נוספות, כגון חלוקת רכוש שניתן במתנה או בירושה. יודגש כי ככל שההסכם יהיה ברור ומפורט יותר, כך הוא יגשים את מטרתו המרכזית: למנוע סכסוך כספי בין בני הזוג, במקרה של פרידה.
חשוב לציין, כי בני זוג יכולים לחתום על הסכם ממון בכל שלב של הקשר הזוגי, על פי בחירתם. כלומר, ניתן לערוך את ההסכם לפני או אחרי הנישואין, כאשר גם זוגות ידועים בציבור יכולים לחתום על הסכם ממון, על מנת להסדיר את הפן הרכושי של מערכת היחסים. לעניין זה נציין כי הסכם ממון הוא טעון אישור של נוטריון או של בית המשפט, על פי מועד חתימת ההסכם.

מהם היתרונות של הסכם ממון?
מטרתו המרכזית של הסכם ממון, היא מניעת סכסוך משפטי על רקע כספי במקרה של פרידה. היות שהפן הרכושי מהווה מוקד מרכזי למחלוקת, הדבר מקל מאוד על הליך הפרידה או הגירושין וחוסך לצדדים זמן יקר ועלויות כספיות הכרוכות בניהול הליך משפטי ארוך.
מלבד יתרון חשוב זה, הסכם ממון מעניק לצדדים גם שקט נפשי ומאפשר להם ליהנות מחיי הזוגיות, ללא חשש של אינטרס כלכלי, שכן חלוקת הרכוש נקבעה מבעוד מועד.

הדבר נכון הן כלפי הצד האמיד יותר בקשר, אשר ההסכם מאפשר לו לשמור על הונו והן כלפי הצד הפחות מבוסס, אשר יכול לדאוג לכך כי הסכם חלוקת הרכוש יהיה הוגן וכי הוא לא יקופח. יתרון נוסף לעריכת הסכם ממון, הוא ההגנה מפני נושים. היה ואחד מבני הזוג נקלע לחובות, ההסכם יעניק לצד השני הגנה מפני פגיעה בזכויותיו.
חסרונות להסכם ממון
על אף היתרונות הרבים של חתימה על הסכם ממון, כפי שפורטו לעיל, אנשים רבים חוששים מפני מהלך זה, בשל החסרונות שבו. בראשם, עומד החשש לפגיעה באמון. לעיתים, עצם העלאת הדרישה של הסכם ממון, יכולה לגרום לצד השני לתחושה כי לא בוטחים בו וכי יש לו אינטרס כלכלי בקשר. קל וחומר במצב שבו היוזמה לעריכת הסכם ממון, היא יותר של בני המשפחה הדוחפים לחתימה על ההסכם ולא של בן הזוג עצמו.

יתרה מזאת, לעיתים בן הזוג המתבקש לחתום על ההסכם, מרגיש לכוד, שהרי אם יחתום על הסכם ממון הוא מסכים למהלך שהוא אינו שלם איתו ואם יסרב לחתום, הרי שצעד זה עלול להתפרש לא נכון ולהציג את בן הזוג כרודף בצע.
בנוסף לזאת, ישנם מקרים בהם העלאת הסוגיה של הסכם ממון, מכניסה למערכת היחסים מתח כזה שבני הזוג מתקשים מאוד להתגבר עליו, אף אם בסופו של יום, הגיעו לפשרה מוסכמת בנושא והמשיכו את הקשר הזוגי. כמו כן, בחלק מן המקרים, המתח הוא כזה חמור ומשמעותי, עד כי הוא מוביל לסיומה של מערכת היחסים.הכתבה בחסות צוות זיווג 4 יו
אתר הכרויות איכותי ובחינם לחלוטין
מיועד לדתיים,מסורתיים,חרדים,
חוזרים בתשובה,ברסלבים,דתלשים
ולכל מי שהדת והמסורת קרובה לליבו) 08/02/2022תגובות

הוסף תגובה

שלח תגובה חדשה
נושא
תגובה