כניסה לחברים
שכחת סיסמה

חיפוש מהיר
  • מחפש:
  • שם:
  • מגיל:
    עד גיל:
  • ארץ מגורים
  • איזור מגורים:
  • מצב משפחתי:
  • אמונה:
  • מספר חבר:
לחיפוש מתקדם להתאמות שלי
מגזין האתר

בתיה בת 37, ס"מ
, איזור
אמונה
לאחרונה באתר: 25/11/21
לכרטיס המלא

למה רווקים לא מוצאים זוגיות אחרי שנת הקורונה?

מה רווקים לא מוצאים זוגיות אחרי שנת הקורונה?
הקורונה מרימה ראש, ושוב צפים קשיים שחשבנו שהם כבר מאחורינו • אחד מהם הוא הקושי לצאת לדייטים במקומות המוניים וכן הקושי למצוא אנרגיות להתחיל קשר זוגי


במשך חודשים ארוכים שינה משבר הקורונה סדרי עולם בכל הנוגע למציאת זוגיות. מדייטים בזום, בפארקים ולעיתים ישר בבתים, ועד הימנעות מוחלטת בשל חשש מהידבקות או מסגרים ארוכים. אבל מתברר שגם החזרה לשגרת הדייטים של טרום הקורונה מולידה בעיות חדשות משלה, ומעמידה אתגרים חדשים בפני מחפשי הזוגיות.

"יותר ויותר נשים וגברים הפכו להיות לחוצי חתונה וילדים באופן משמעותי על רקע השנה האבודה שחוו בקורונה", אומרת היועצת הזוגית רווית מגדל ממיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך". "הלחץ גורם לחלקם לשאול כבר בהתכתבות הראשונית שאלות הזויות כמו 'האם תסכימי להפסיק לעשן ולשתות משקאות חריפים כשתיכנסי להיריון?', שאלה שמתאימה לשלב הרבה יותר מאוחר, וגורמת לאישה לחוש שמעוניינים בעיקר ברחם שלה".

שותפתה למיזם, הפסיכותרפיסטית הגופנית בילי שינגרט, מוסיפה כי מול אווירת הלחץ לחתונה ולילדים יש גם קיצוניות הפוכה: רווקים ורווקות שהוציאו את עצמם מסצנת הדייטים, והחליטו שזה לא הזמן הנכון עבורם לחפש זוגיות. "מדובר בעיקר ברווקים שנפגעו כלכלית בשנה האחרונה וחשים שהם לא אטרקטיביים מספיק כעת מכיוון שהם מובטלים, בחל"ת או בעבודה זמנית. תורמת לכך העובדה שנשים שואלות אותם ממש בתחילת ההתכתבות כמה כסף הם מרוויחים או אם הם המשיכו לעבוד בזמן הקורונה".

לקריאה נוספת:
חיפשתם כזה אבל בזול: מבצעי נובמבר הלוהטים בעיצוב הבית
"התרופות והמזון נגמרו": ציידים במצוקה חולצו במבצע מיוחד באלסקה
תוכן מקודם | לוח המשרות של שירות התעסוקה: לחפש, למצוא, לעבוד
חוסר ביטחון ודכדוך
גם סיון קנטי אביטן, יועצת דייטינג ושדכנית, מציינת כי חלק ממחפשי הזוגיות הפכו להיות חסרי ביטחון מאז הקורונה, על רקע כלכלי. "זה נכון כלפי שני המינים, אבל בעיקר כלפי הגברים, שמצבם הכלכלי לא מאפשר להם לשלם או לחזר. חלק מהגברים מציינים במפורש שעד שלא יתייצבו כלכלית, הם לא מרגישים בנוח לחזור לסצנה. אני משכנעת אותם להמשיך להיפגש עם נשים, ולא לתת להיעדר עבודה זמני לעצור אותם. כרגע עדיין מדובר בתקופת מעבר, והנשים מקבלות את זה יותר ומכילות, מתוך אמונה שאם הגברים מחפשים עבודה זה יוכל להסתדר בקרוב".

שינגרט ומגדל מוסיפות כי אף שכסף חשוב, התאמה זוגית אינה נבנית אך ורק על יכולת ההשתכרות. "נסיבות החיים משתנות וגם מקומות העבודה ויכולת ההשתכרות, אך אופי לרוב נשאר זהה. השתדלו לזהות את התכונות בבן או בבת הזוג שיעוררו בכם אמון, ויחד תצליחו לעמוד באתגרים הכלכליים והזוגיים שיגיעו".

הדייטולוגית לי תום דותן מוסיפה כי לא מעט רווקים ורווקות חווים דכדוך עד דיכאון קל לאחר שהיו בחל"ת, איבדו את העסק או פוטרו, וגם אם הם ממשיכים לצאת לדייטים, הדבר הקשה עליהם להגיע אליהם באנרגיות הנכונות. "אנשים נמשכים לאנשים שמחים, לכן אני מציעה למצוא עיסוקים בעלי משמעות כמו התנדבות או ללכת לאירועים חברתיים חינמיים שאפשר למצוא בקבוצות רבות שבהן מתארגנים לפיקניקים, ארוחות ערב, ג'אמים, טיולים, ערבי משחקי קופסה, ושם גם אפשר להכיר אנשים בנסיבות חברתיות מאולצות פחות".

למי שבכל זאת יוצא לדייט רגיל ומרגיש באנרגיות נמוכות, ממליצה תום דותן לבצע כמה פעולות מקדימות להרמת המורל. "אני ממליצה לעודד את חמשת החושים לפני ובמהלך הדייט: להאזין למוזיקה טובה, לאכול שוקולד מקפיץ אנרגיה והורמונים, להריח טוב, ולבחור להיפגש בחיק הטבע או לצאת למשחק משותף כמו סנוקר או באולינג, ואפילו להשתמש באפליקציות של משחקי חברה".

דייט בפאב

יש כאלה שמתקשים לחזור לתרבות השופוני שיש במסעדות ופאבים, GettyImages
בעיה נוספת שחווים הפנויים והפנויות מפתיעה לא פחות: הקושי לחזור לדייטים פנים אל פנים במקומות ציבוריים. שינגרט ומגדל: "יש כאלה שהתאהבו בדייטים השקטים של הקורונה ומצאו אותם מבורכים, והם מתקשים לחזור לתרבות השופוני שיש במסעדות ובפאבים במהלך הדייט. עצתנו להם היא לצאת למקומות שקטים שבהם ירגישו נינוחים ולאו דווקא לפאב עמוס. המטרה היא להוריד לחץ בדייט ולהיות עצמך, לנסות להתמקד בך ובמי שמולך ולנטרל את כל מה שיש מסביב.

"אחרים התרגלו בתקופת הקורונה לגלוש מהר מאוד לאינטימיות גופנית, וכעת מושכים מהר מדי לכיוון הזה גם בדייט בפאב או מסעדה. לאלה אנו אומרים שגם אם הדייט מוצלח, יש לנשום עמוק ולהתאפק. המגע צריך להיות עדין ומגשש, תוך רגישות לשפת הגוף ולתגובות של בת הזוג, בלי ללחוץ ולדחוף לכיוון".

תום דותן מוסיפה כי בתקופת הקורונה גם גברים וגם נשים - בעיקר כאלה שהכירו דרך חברים - התרגלו שדייטים ראשונים מתקיימים בבית, ופחות חוששים מכניסת זר מוחלט לביתם. "גברים טוענים שהתאהבו בקונספט של דייט ביתי שבו רואים סרט יחד, ויש נשים בפרק ב' שזה פתר להן את הצורך להזמין בייביסיטר. אלא שעכשיו זה כבר פחות לגיטימי להציע את זה, כי זה עשוי להתקבל כמו הזמנה ל. הפתרון הוא להסביר מראש את הכוונות או להציע בחירה בין דייט ביתי לדייט במ ציבורי. הכי חשוב לא ללחוץ את הצד השני למ שלא נעים לו".

פסילה על רקע חיסון
בעיה נוספת שיצרה הקורונה קשורה לסוגיית החיסונים. "קבלת חיסון או הימנעות מחיסון הפכו אף הן לנושא שפוסלים עליו", אומרת תום דותן. "המתחסנים פוסלים לעיתים את אלה שלא התחסנו, והלא מתחסנים פוסלים לעיתים את המתחסנים כי הם רואים בהם אנשים שהולכים בעקבות העדר". היא מציעה גם כאן להיות סובלניים, ולא לתייג ישר את האחר כהזוי או כמוזר. "זה אכן פרמטר נוסף שמבחין בין אנשים שנוח להם עם חוקים ורגולציות, לעומת כאלה שנוטים להתנגד. אני תמיד מציעה לא לפסול, אבל להסתכל על זה כעל נורה אדומה ולבחון את מכלול התכונות".

בינתיים ה הוליד ברוח התקופה את קבוצת "היכרויות בין לא מחוסנים". יוזמת הקבוצה, שביקשה לא להיחשף, מציינת כי "יצרתי את הקבוצה כשהבנתי שלאנשים לא מחוסנים מתחיל להיווצר קושי בהיכרויות. חלק בחרו לא להתחסן בשל חשש מהיעדר מידע מספק על תופעות הלוואי, אבל יש בקבוצה גם כאלה שבהחלט מאמינים בתיאוריות קונספירציה".

לסיום, ממליצה קנטי אביטן לפנויים ולפנויות להתמקד בצד החיובי שיצרה הקורונה, ולנצל את העובדה שהרבה יותר אנשים חפצים כעת בזוגיות ומשום כך נוטים יותר להתפשר ופתוחים להתמקד בדברים עקרוניים יותר.-----------הכתבה בחסות צוות זיווג 4 יו
אתר הכרויות איכותי ובחינם לחלוטין
מיועד לדתיים,מסורתיים,חרדים,
חוזרים בתשובה,ברסלבים,דתלשים
ולכל מי שהדת והמסורת קרובה 11/08/2021תגובות

הוסף תגובה

שלח תגובה חדשה
נושא
תגובה